Przejdź do treści

1. Plac Krasińskich w Warszawie | Uroczysty Apel Pamięci w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. 2. Warszawa | Wypowiedź Prezydenta RP w 79. rocznice Powstania Warszawskiego. 3. Premier Mateusz Morawiecki podczas wypowiedzi w Muzeum Powstania Warszawskieg

1. Plac Krasińskich w Warszawie | Uroczysty Apel Pamięci w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Plac Krasińskich w Warszawie co roku w wieczór 31 lipca gromadzi Powstańców, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz warszawiaków, którzy oddają hołd poległym Bohaterom zrywu 1944 roku. Przy Pomniku Powstania Warszawskiego odprawiana jest msza święta polowa a następnie odczytywany uroczysty Apel Pamięci.
2. Warszawa | Wypowiedź Prezydenta RP w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Prezydent: Nigdy nie wolno zapomnieć o tym, że w czasie Powstania Warszawskiego zabitych i zamordowanych zostało ponad 180 tys. mieszkańców naszej stolicy. To była straszliwa cena, jaką Warszawa, jaką Polacy, jaką warszawiacy zapłacili za swoje pragnienie wolności.

3. Premier Mateusz Morawiecki podczas wypowiedzi w Muzeum Powstania Warszawskiego